יום ראשון, 1 בנובמבר 2015

משרד עו"ד נועם קוריס ושות' - הרפורמה במיסוי דירות מגורים

בס"ד
הרפורמה במיסוי דירות מגורים מאת מאיר סגל
 משרד עו"ד נועם קוריס.

תיקון מספר 76 לחוק מיסוי מקרקעין חולל מהפכה במיסוי דירות מגורים. כל אדם בעל דירת מגורים חייב לדעת אפילו על קצה המזלג במה עסקינן. במאמרי אנסה להביא לכם תקציר של השינויים העיקריים שחלו.


החלטה הקובעת משמורת משותפת על ילדי בני הזוג

נכתב על ידי <a href="https://www.articles.co.il/author/3873">תקדין המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל</a
משפחה
תמ"ש 16422/08 ,  ג. מ. נ' מ. מ. 
כב' השופטת נילי מימון 
בשם התובעים - עו"ד קרן לגזיאל; בשם הנתבע - עו"ד זהבה קוליץ 
22.10.2009
העובדות: התובעת והנתבע נישאו בשנת 97. לנתבע אלה נישואיו השניים, מנישואיו הראשונים יש לו בת. במסגרת תביעה זו נתבקש בית המשפט לקבוע כי המשמורת על ילדי בני הזוג תוקנה לאם. התובעת טוענת כי הנתבע נהג כלפיה בהתעללות, באלימות נפשית ואף פיזית. כן נטען, כי הוא מסית את ילדי בני הוג כנגד התובעת.  החלטה: א. נתבע לא הגיש תביעה לקבלת משמורת בילדים או למשמורת משותפת. אולם בכתב ההגנה ביקש משמורת משותפת וכן לפקידת הסעד מסר שמבקש משמורת משותפת ואף במהלך הדיונים ובסיכומיו חזר על עמדתו זו. אכן, משמורת משותפת תקבע ברגיל כאשר קיימת הידברות סבירה בין ההורים בכל הקשור לטיפול בילדיהם. אכן במקרה דנן היחסים בין הצדדים קשים מאוד, ועולות טענות קשות במיוחד מצד התובעת כנגד הנתבע. עם זאת משיפרדו הצדדים ולא יתגוררו תחת קורת גג אחת ממילא מפלס הריב והסכסוך יונמך בהעדר התחככות יומיומית זה בזה. עוד יודגש כי משיתגרשו הצדדים תרד רמת החיכוך והמתח התמידי השורה עתה בין הצדדים. ב. בית המשפט קבע, כי כל אחד מהצדדים הינו הורה טוב ומבקש את טובת הילדים. מהנסיבות שהועלו עולה, כי כל אחד מהילדים קשור אל כל אחד מההורים ומקבל יחס הורי מיטיב וכי קיים תפקוד הורי דומה מצד כל אחד מההורים כלפי הילדים. מרצון הילדים ברור כי הם מבקשים קשר עם כל אחד מההורים ואין מצידם העדפה לאחד ההורים דווקא ולא להורה האחר.  ג. כאפוטרופסים טבעיים שמורה בידם של ההורים הזכות והחובה להחזיק בילדים ושהם יהיו במשמורתם. בנסיבות בהן לא תפקד אחד ההורים כהורה מיטיב יותר מההורה האחר, ובהעדר נסיבות המצדיקות זאת, אין סיבה להעדיפו וליתן בידיו את המשמורת הכורכת בחובה העדפה מסויימת הנוגעת להחלטות שונות באשר לגידול הילדים. בנסיבות בהן ההורים שניהם תפקדו כהורים ראויים בתפקוד הורי שווה, מילאו מטלות הוריות באופן שווה, אין מקום להעניק משמורת לאחד מהם, תוך נישול ההורה האחר מהזכות והחובה להיות ההורה המשמורן. רצון הילדים להיות תחת משמורת שני ההורים מביא למסקנה כי הורות כל אחד מההורים הינה הורות מיטיבה. רצון הילדים להנות מהורות שווה של הוריהם, הינה בעלת משקל רב ומשמעותי בקביעת משמורת בידי אחד ההורים או שניהם. על כן נקבע שהמשמורת בקטינים תהיה משותפת. 
את פסק הדין המלא תוכלו למצוא בתקדין, המאגר המשפטי הטוב ביותר בישראל, הכולל במנוי אחד מעל ל-500,000 מסמכי פסיקה וחקיקה וכחצי מיליון כתבות עיתון גלובס !!! http://www.takdin.co.il
מקור המאמר:<a href='http://www.articles.co.il/article.php?id=59850'> articles.co.il</a>
האמור אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי
אודות משרד עו"ד נועם קוריס ושות'
·          
מאמרים פרי עטם של צוות משרד עו"ד נועם קוריס
מאמרם מאת עו"ד נועם קוריס
מאמרים מאת עו"ד 
נועם אברהם
מאמרים מאת עו"ד 
נועה מאיר

עו"ד על משרד עו"ד נועם קוריס ושות:

נועם קוריסנועם קוריס, נועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסנועם קוריסאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה